Jotul – kominki z aż 25-letnią gwarancją!

Jotul to jeden z najstarszych na świecie producentów pieców i wkładów kominkowych na drewno. Norweska marka funkcjonuje już od ponad 160 lat i na kominkach zna się jak nikt inny. Co niezwykle ważne dla osób, które przymierzają się do zakupu nowego pieca lub wkładu – Jotul, pewny solidności swoich produktów, udziela najdłuższej gwarancji na rynku.

Jotul specjalizuje się w produkcji pieców i wkładów kominkowych z żeliwa. To niezwykle trwały, stabilny materiał, który w żaden sposób nie deformuje się pod wpływem wysokiej temperatury. Produkty Jotul, dzięki swojej wysokiej jakości, mogą być tym samym przekazywane wręcz z pokolenia na pokolenie. Nawet po długoletnim, intensywnym użytkowaniu kominki nadal świetnie się prezentują, a ich ponadczasowe wzornictwo nie przestaje zachwycać. Żywotność produktów norweskiej firmy przedłuża dodatkowo fakt, że każdą, nawet najmniejszą część pieca lub wkładu, można bez problemu wymienić na nową. Jest to więc bezpieczny zakup na lata. Tym bardziej, że kupując kominek w autoryzowanym salonie Jotul otrzymuje się na niego 25 lat gwarancji!

Manufaktura kominków (Jotul Studio Koszalin) jest wyłącznym przedstawicielem norweskiej marki w regionie

Produkty Jotul należą także do jednych z najbardziej ekologicznych na rynku. Nowoczesna technologia czystego spalania (Clean Burn) zapewnia całkowite spalanie gazów. Drewno tym samym wykorzystywane jest w sposób optymalny (jego zużycie jest mniejsze nawet o 40%, co przekłada się na spore oszczędności), a emisja zanieczyszczeń zmniejszona o 90% w porównaniu ze starymi konstrukcjami. Trzeba też dodać, że nowoczesny, a przy tym jednocześnie niezwykle funkcjonalny, design produktów Jotul był wielokrotnie nagradzany w prestiżowych konkursach.

Jednym z flagowych urządzeń norweskiej marki jest duży wkład kominkowy Jotul I 620, który zapewnia optymalne spalanie nawet przy mocy minimalnej. Wkład dostępny jest z przeszkleniem jednej, dwóch lub trzech stron. Jego komora spalania została dodatkowo rozświetlona emaliowanymi na biało, żeliwnymi płytami, które gwarantują niebywały widok na ogień.

Jotul I 520 to z kolei model, który jest w stanie ogrzać powierzchnię do 140 m2. Dostępny w kombinacji z pojedynczą szybą, przeszklonym narożnikiem lewym lub prawym oraz w wersji trzyszybowej. Pomimo sporego rozmiaru, wkład znakomicie pracuje nawet przy mocy 3,5 kW. Można go kupić także razem z dedykowaną obudową ze steatytu (steatyt to kamień, który magazynuje ciepło w momencie, gdy w palenisku pali się ogień, a następnie po jego wygaśnięciu powoli oddaje ciepło do pomieszczenia).

Oprócz żeliwnych wkładów kominkowych, Jotul oferuje również szaroką gamę pieców wolnostojących. Ogromny wybór modeli, zarówno w stylistyce nowoczesnej, jak i retro, sprawia, że bez problemów można znaleźć piec, który idealnie dopasujemy do swojego wymarzonego wnętrza. Więcej o popularnych “kozach” pisaliśmy tutaj oraz tutaj. Zachęcamy do lektury!

Dodaj komentarz