Scan – duńska marka, która zachwyca designem

Od samego otwarcia Manufaktury kominków w Koszalinie, marka Scan cieszy się niebywałym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego – duńska firma na równi stawia bowiem innowacyjność z niebanalnym designem, tworząc piece wolnostojące i wkłady kominkowe na drewno, które wyróżniają się na tle innych marek. Kominki tej firmy spełniają nie tylko funkcję grzewczą – są wręcz designerskimi elementami wystroju wnętrz, pasującymi do współczesnego stylu życia.

Marka Scan powstała w 1978 roku w duńskim Odense. Firma do tworzenia swoich kominków angażuje wyłącznie duńskich specjalistów, którzy znają się na projektowaniu jak nikt inny (Dania może szczycić się niezwykle bogatą tradycją projektowania).

W produktach Scan widać przede wszystkim odwagę. Odwagę, która przejawia się w prekursorskich pomysłach (firma Scan m.in. jako pierwsza wprowadziła drzwi przesuwne, szyby załamane pod kątem prostym oraz szklane klamki), niekonwencjonalnych kolorach pieców (np. szampański, pastelowy zielony, metaliczny brązowy) czy niestandardowych kształtach urządzeń (np. cylindryczny Scan 85 i 83, owalny Scan 66, modułowy Scan 1010).

Piece i wkłady kominkowe Scan kochają projektanci wnętrz oraz klienci, którzy marzą o tym, by ich kominek był nowoczesny, jedyny w swoim rodzaju i dopracowany w każdym detalu. Zdobyte przez markę już wielokrotnie nagrody za design potwierdzają jej wyjątkowość (np. Red Dot Design Award, uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa). Projekty duńskiej firmy są też nierzadko nieudolnie kopiowanie.

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, produkty Scan są także urządzeniami zaawansowanymi technologicznie. Celem duńskiej marki jest tworzenie kominków, które grzeją czyściej i ekonomiczniej niż inne. System czystego spalania Clean Burn zapewni minimalną emisję dymu i efektywniejsze spalanie (zużycie drewna mniejsze nawet o 40%). Z kolei unikalny system akumulacji cieplnej HSS da możliwość cieszenia się dodatkowym ciepłem nawet do 12 godzin po ostatnim załadunku drewna. Kominki Scan spełniają też oczywiście z wyprzedzeniem wymogi Ekoprojektu (tj. rozporządzenia Komisji Europejskiej, określające wymogi stawiane od dnia 1 stycznia 2022 r. ogrzewaczom pomieszczeń na paliwo stałe z zamkniętą komorą spalania). Scan na swoje urządzenia udziela pięcioletniej gwarancji.

Wszystkie piece i wkłady kominkowe Scan można obejrzeć w Manufakturze kominków w Koszalinie oraz w Redzie.

Dodaj komentarz